Sauna Teamist

Iga saun on kui rätsepatöö

Sauna Team OÜ tegeleb peamiselt saunade ehituse ja haagissaunade tootmise ja rendiga. Teostatakse nii saunade erilahendusi kui ehitatakse ka lihtsamaid saunu. Lisaks teostatakse saunade hooldust ja remonti.
Rendisaunadest pakutakse leilisauna ja kümblustünne.

Hilton hotelli SPA saun
Eramu saun Kaevu tn.

Sauna Team OÜ saunad on nii pilkupüüdvad kui väga hea kvaliteediga.  Heas saunas peab kõik olema omavahel tasakaalus. Korraliku leili saamiseks on õigesti ehitatud ruumil oluline osa. Saunade ehitus koosneb paljudest detailidest, mida peab teadma, saamaks kvaliteetne ja aastakümneid kestev lõpptulemus. Sama oluline kui teadmised, on ka õiged töövõtted. Töid soojustus- ja puitmaterjalidega saab alustada alles pärast seda, kui saunaruum on korralikult ettevalmistatud: on loodud vee-, kanalisatsiooni- ja ventilatsioonitorudele avad, paigaldatud torustikud, püstitatud vajalikud vaheseinad, teostatud soojusisolatsioon, aurutõke ja valatud põrand.  Sauna Team teostab kõik tööd, mis jäävad saunaruumi sisse, sealhulgas ka ventilatsiooni- ja elektritööd. Erilist tähelepanu tulebki pöörata saunaruumi ventilatsioonile.
Sauna seinakattematerjaliks ei pea olema vaid lauad. Kasutatakse soovil erinevaid sauna sobivaid materjale nagu vineer või looduskivi või siis ka erinevaid puuliike koos, et tulemus saaks eriti efektne.
Nagu seinte puhul, pakutakse väga erinevaid lahendusi ka saunalavade osas. Teostatakse nii standardseid- kui ergonoomili lavasid, mis on väga populaarsed. Lava on kerise kõrval sauna põhiline element ning selle õige planeerimine ja ehitamine on väga oluline. Alates lava pikkusest, sügavusest kuni kasutatava puitmaterjalini. Efekti lisavad ka lõõgastav valgus ning rahustav muusika saunas.
Kui sooviks on oma saun, siis ideaalis võiks Sauna Teami poole pöörduda juba hoone projekteerimise käigus, et ventilatsioon saaks kohe algselt õieti teostatud ning lava ja kerise asetus õieti paika.
Kuid alati on võimalik ka hiljem sauna ehitada. Selleks tuleks Sauna Teamiga ühendust võtta, saata ruumi mõõdud ja kui on olemas ka idee, milline saun võiks välja näha, siis loomulikult kas siis kirjeldada oma ideed või saata internetis nähtud pildid.
Sauna ehitatakse tavaliselt üks kord, mistõttu tasub eelistada kogemustega kvaliteetse töö teostajaid. Ja sama oluline on ka visuaalne pool: minnakse ju ikkagi sauna lõõgastama nii keha kui vaimu ja ümbritsev keskkond on ülioluline – kui see pakub hingelist rahulolu, on ka saadav saunaefekt kordi suurem.

Artikkel veebiajakirjast Interjöör : https://interjoor.net.ee/2020/03/25/sauna-team/